אישה כועסת עם קסדת בטיחות ומגפון

התנגדות להיתר בנייה

רוצים לבנות ליד ביתכם ואתם חוששים מבעיות חנייה ומרעש? דואגים שהמבנה החדש יחסום את גישת האוויר והאור לביתכם ? חשוב שתדעו כי אתם רשאים להגיש התנגדות לבקשה להיתר הבנייה! כיצד עושים זאת ומה צריך לדעת על התנגדות להיתר בנייה – במאמר שלפניכם.

קרא עוד »
פרויקט תמ"א 38 בתל אביב

כל מה שצריך לדעת לפני שקונים דירה חדשה בבניין בפרויקט תמ"א 38 שלא יגלו לכם באף משרד מכירות

רכישת דירה חדשה בבניין שעובר פרויקט תמ"א 38 היא חלופה מצוינת שאין לה מקבילה אחרת בשוק הנדל"ן, ויחד עם זאת מחייבת משנה זהירות והתמחות משפטית ספציפית. מה צריך לבדוק ועל מה צריך להקפיד לפני שחותמים? כל התשובות במדריך המלא שלפניכם

קרא עוד »
ערימת ארגזים על רקע לבן

מה קורה כשקבלן מאחר במסירת דירה?

קונים שביצעו רכישת דירה מקבלן מסכמים פעמים רבות את החוויה במשפט: אתה יודע איפה זה מתחיל, אבל אתה אף פעם לא יודע איפה זה נגמר. והכוונה היא לא רק לעלויות הכספיות, שאנו כבר יודעים לצפות שיהיו גבוהות יותר משצפינו, אלא גם למועד המסירה של הדירה. איחורים במסירת דירות על-ידי קבלנים הפכו לדבר שבשגרה, כאשר רבים מהרוכשים מקבלים את דירותיהם באיחור ניכר.

קרא עוד »
אדם חותם על עסקה ברקע של בית

מיסוי עסקת קומבינציה

הסכם קומבינציה הוא הסכם שנוגע באין ספור תחומים וכולל בתוכו שורה של שיקולים שצריכים להילקח בחשבון, ונושא המיסוי הוא רק אחד מהם. אם אין לכם את המומחיות הנדרשת, אתם רוצים להימנע בכל מחיר מניהול העסקה באופן עצמאי, ואתם רוצים להציב לצדכם עורך דין קומבינציה מומחה, שאתם נותנים בו את אמונכם המלא.

קרא עוד »
עורכת דין פוגשת דיירים בביתם

עורך דין דיירים בתמ"א 38

פרויקט תמ"א 38 הינו אחד הפרויקטים המורכבים ביותר מבחינה מקצועית ואנושית

בהליך תמ"א 38 מעורבים עשרות בעלי דירות להם אינטרסים שונים ורגישויות שונות, ועליהם לפעול יחד עם עורך הדין מטעמם כגוף אחד, במשותף, אל מול יזם בעל אינטרס כלכלי בלבד. בדיוק מסיבה זו, חשוב שהדיירים יזכו ללווי משפטי מקצועי אמין על-ידי עו"ד תמ"א 38, אשר ישמש כנציגם, וידע לעגן עבורם הגנות משפטיות מפני תרחישים בלתי רצויים ובמקביל להבטיח את זכויותיהם במסגרת הפרויקט.

קרא עוד »
שתי ידיים חותמות על חוזה על רקע בית

עסקת קומבינציה

יש לך קרקע בבעלותך? שוקל לערוך עסקת קומבינציה? במאמר זה תוכל לקרוא את המידע שמאוד חשוב להכיר טרם חתימה על הסכם קומבינציה!

קרא עוד »
זוג מחשב את גובה המס עם מחשבון

פטור ממס שבח

חוקי מיסוי המקרקעין והנדל"ן נתונים לעדכונים מתמידים. העדכונים מתווספים לחוק הקיים ונקראים "תיקון לחוק". אך המונח "תיקון לחוק" עלול להטעות. מי שאינו בקיא ועוקב עלול לחשוב, שמדובר בשינוי קל עד בלתי מורגש. לא כך הדבר! תחת הביטוי הצנוע הזה מסתתרות רפורמות של ממש.

קרא עוד »
זוג יושב על רקע תרשים דירה

רכישת דירה – בדיקות חשובות שעושים לפני שחותמים!

רכישת דירת מגורים מהווה העסקה המשמעותית ביותר עבור רובנו, להלן מספר בדיקות חשובות אותן יש לבצע טרם חתימה על הסכם הרכישה או התקשרות בכל חוזה מחייב:

בחינת המצב הקנייני – עיון בנסח טאבו
חובה לבדוק האם מוכר הדירה הוא בעליה, הבדיקה הבסיסית נעשית באמצעות עיון בנסח טאבו אותו ניתן "לשלוף" בקלות גם מהאינטרנט באמצעות אתר התשלומים הממשלתי בכתובת: ecom.gov.il/tabu  (השירות בתשלום 10 ₪).

קרא עוד »
טופס בקשת רכישה מקבלן

רכישת דירה מקבלן: זהירות! טופס בקשת רכישה

החלטתם לקנות דירה מקבלן. במשרד המכירות באתר הוצגה בפניכם תוכנית לדירה מרווחת ויפה (על הנייר…). המשווק הסימפטי הציע קפה וסיפר על הבניין המושקע שעומד להיבנות. בתמונות המאויירות ראו ברקע פארק. התלהבתם. ואז המשווק מציע "לשמור" עבורכם את הדירה. רק תחתמו על "טופס בקשת רכישה", תפקידו צ'ק פיקדון או מקדמה, ותבטיחו לעצמכם את האפשרות לרכוש את הדירה. נשמע הגיוני? אז זהו, שלא.

קרא עוד »