איך בוחרים עו"ד לייצוג בפרויקט תמ"א 38 – הריסה ובניה ?

יותר מבכל פרויקט אחר, בחירת עו"ד משמעותית במיוחד בפרוייקט מסוג תמ"א 38/2. הן בגלל משך הפרויקט – מדובר במספר שנים מרגע קבלת ההחלטה ועד שהפרויקט מסתיים- והן בגלל מורכבותו. בתמ"א 38/2 ישנן לא מעט אפשרויות, בחירות, החלטות, גישות ושיטות. מן הסתם תרצו שמי שמלווה אתכם לאורך הדרך יכיר את כולן וידע להמליץ לכם על מה שמתאים ביותר עבורכם, ולא ינווט אתכם במסלול ומועט אפשרויות, רק משום שאין לו מספיק ידע וניסיון.

קרא עוד »
בית ארוז בסרט מתנה

דירה במתנה

דירה במתנה יכולה לעלות כסף.

דירה היא אחת המתנות המשמעותיות ביותר, מבחינה כספית, שאדם עשוי לקבל. בין השמחה שבנתינה להתרגשות שבקבלה, מומלץ לעצור לרגע ולבחון את ההשלכות הכלכליות של המהלך הזה, על הנותן ועל המקבל.

קרא עוד »
אדם מול המחשב עורך חיפוש בגוגל

האינטרנט – איזה מידע מועיל וחינמי ניתן להפיק ממנו לפני כל עסקת נדל"ן.

ידע הוא כוח, ואת ההבנה הזאת, שרק לפני שני עשורים הייתה נחלתם של יחידים, יכול כיום להרגיש כל אדם בעל גישה לאינטרנט. קשה לחשוב על תחום אחד, בו האינטרנט טרם הוביל שינוי משמעותי בחיינו, החל ממציאת מידע, דרך ביצוע טרנזאקציות עסקיות ועד ניהול מערכות יחסים וחיי חברה. יחד עם זאת, כשבוחנים את הערך המרכזי שמספק לנו האינטרנט הרי שמדובר בנגישות למאגר המידע והידע האנושי הגדול ביותר אי פעם.

קרא עוד »
אדם מאוכזב מעליית מס

היטל השבחה

היטל השבחה הינו מס, הנגבה על-ידי העיריה (או הרשות המקומית) עבור תוספת או שינוי בזכויות אשר משביחים את הנכס, כלומר מעלים את ערכו. ההיטל מוטל על בעל הנכס בגובה מחצית מעליית ערך הנכס. ההנחה היא כי בעל הנכס ירוויח מהשינוי, ולכן עליו לשלם מס בגובה 50% מההשבחה.

קרא עוד »
סגירת חוזה בנדל"ן מסחרי

המכרז המקיף לתמ"א 38/2

המכרז המקיף הוא תהליך מובנה לייצוג משפטי של בעלי דירות בפרויקט תמ"א 38/2 הנערך בדרך של מכרז יזמים. המכרז נכתב בשיתוף בעלי הדירות בבניין ומגדיר מראש את כל תנאי הסף המהותיים לעסקה. הוא מכונה "מכרז מקיף" מאחר והוא מתייחס הן לדרישות הדיירים לדירות התמורה, הן להיבטים התכנוניים והן להיבטים המשפטיים.

קרא עוד »